XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Od początku roku trzy zezwolenia w tarnobrzeskiej SSE

Od początku roku trzy zezwolenia w tarnobrzeskiej SSE
Fot. Adobe Stock/PTWP. Data dodania: 20 września 2022

Od początku br. na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE) wydano 3 zezwolenia. Firmy zainwestują 98 mln zł i utworzą 70 miejsc pracy. "To optymistyczny prognostyk na pozostałe miesiące" - uważa Maciej Ślęzak.

Dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą, dodał, że w najbliższym czasie wydane mają zostać kolejne dwa zezwolenia. "Jedno otrzyma firma z branży metalowej, a drugie spółka wytwarzająca elementy z plastiku" - zaznaczył Ślęzak.

Wśród firm, które w tym roku już otrzymały zezwolenie jest Stalgast Logistic. Spółka na terenie radomskiej podstrefy TSSE zamierza wybudować magazyn i świadczyć usługi logistyczne. Również w tej podstrefie zainwestuje producent pasz - firma Tasomix. Zamierza ona wybudować zakład, w który produkowane będą pasze m.in. dla drobiu. Trzecim tegorocznym inwestorem tarnobrzeskiej strefy jest białostocka firma Konekt. W podstrefie Łapy na Podlasiu spółka będzie wytwarzać m.in. gotowe systemy kominowe.

W ocenie Ślęzaka, wydano już trzy zezwolenia, a wkrótce kolejne dwa, są dobrym prognostykiem na pozostałe miesiące. "Sądzę, że uda nam się zrealizować nasz plan na ten rok, czyli wydać ok. 15 zezwoleń. Liczę, że pomogą w tym nowe instrumenty wsparcia przedsiębiorców, które planuje uruchomić rząd" - podkreślił.

Władze strefy jeszcze w tym miesiącu chcą złożyć wniosek o jej rozszerzenie o 120 ha. Strefa ma się powiększyć o nowe tereny w podstrefach m.in. w Przemyślu, Tarnobrzegu, Radomiu i Janowie Lubelskim. Ślęzak dodał, że wnioskodawcami są głównie samorządy. "Mamy też klika przygotowanych projektów, pod które specjalnie rozszerzamy strefę" - zaznaczył.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE wydano ponad 300 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły w niej ponad 8 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 25,3 tys. nowych miejsc pracy. Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1,7 tys. ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Od początku roku trzy zezwolenia w tarnobrzeskiej SSE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!