×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ustawa o rynku pracy. Uwagi pracodawców i związków zawodowych

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
    Opublikowano: 14 sie 2018 6:00

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej analizuje uwagi, jakie do projektu ustawy o rynku pracy złożyły organizacje związkowe oraz przedstawiciele pracodawców. Sprawdziliśmy, jakie propozycje nowych przepisów nie znalazły aprobaty u przedstawicieli tych organizacji.

Forum Związków Zawodowych zwróciło m.in. uwagę na zapisy art. 17 ust. 1 pkt 2 lit. b). W ich opinii w zaproponowanym przez resort pracy kształcie obniżona zostanie ranga Rady Rynku Pracy. – Sprzeciwiamy się takiemu działaniu – podkreślają w wydanej opinii. Proponują, by zapis „po zasięgnięciu opinii Rady Rynku Pracy” zamienić na „w porozumieniu z Radą Rynku Pracy”. Jak wskazują, tak jest w obowiązującej ustawie. FZZ zastanawia się również, czemu ma służyć zwiększenie kompetencji wojewodów. Jak wskazuje związek, resort postanowił obligatoryjnie wprowadzić jednego przedstawiciela wojewody do powiatowej i wojewódzkiej Rady Rynku Pracy. Zastanawia się, czemu ma służyć zwiększenie wpływu administracji rządowej na te gremia oraz czy w ogóle jest ono zasadne. Z kolei NSZZ "Solidarność" podnosi, że w ramach organizacji RRP dojdzie do obniżenia roli partnerów społecznych poprzez obniżenie mocy ich głosów. Będzie to efektem zaproponowanego zwiększenia liczby członków rad wyłącznie przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej. Zdaniem Związku zwiększenie liczby członków powinno dotyczyć również partnerów społecznych. Ich zdaniem warto rozważyć wprowadzenie do składu rad rynku pracy przedstawiciela związków zawodowych danego urzędu pracy. (fot.mrpips)

Czytaj więcej. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU
Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Ustawa o rynku pracy. Uwagi pracodawców i związków zawodowych
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • anna 2018-08-14 11:19:06

    "Chodzi o zjawisko fikcyjnego bezrobocia i rejestrację bezrobotnych wyłącznie po to, żeby otrzymali oni ubezpieczenie zdrowotne". A co jest fikcyjnego w tym, że osoba bez pracy i prawa do zasiłku (bo np. poprzednia praca trwała 5 miesięcy) się rejestruje i otrzymuje prawo do opieki zdrowotnej???? To ma pod mostem zdechnąć? Osoby 45+ wg pracowników PUP nie istnieją, chociaż wśród tych pracowników są osoby także starsze. "Doradca klienta" - osobie świadomej nic nie doradza, tylko zadaje pytania oczywiste, nic nie wnoszące. Nie ma żadnej formy pomocy, ofert, nic, myśląc o osobach z dobrym wykształceniem i doświadczeniem. Takie urzędy to pic na wodę.

  • wandal 2018-08-14 09:42:21

    to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.

  • Dodo 2018-08-14 09:37:40

    Kto by pomyślał, że tak diametralnie może się zmienić cena paliwa na stacjach. Szok w oczy pali. Wszystkie zagraniczne podnosza ceny. tylko nasi staraja sie trzymac

  • naiwny 2018-08-14 09:36:28

    Jak cena paliwa tak szybko poszła w górę to możliwe że tak samo szybko spadnie.

  • ccc 2018-08-14 09:34:52

    Elektromobilność to przyszłość, olac ceny paliw

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl